WhatsApp

Markalarımız

Markalarımız

06 Aralık 2021, 15:17
Markalarımız

Farklı kişilikler, tek amaç. Markalarımızın her birinin kendine özgü bir mirası ve kişiliği olsa da hepsinin ortak bir özelliği vardır - hepsi enerjiyi sembolize eder, somutlaştırır veya müthiş bir enerji sağlar.

bp markası, bir kuruluş olarak, hem ne yaptığımızı hem de neleri yapmayı arzuladığımızı temsil etmektedir.

bp, bizim ana global markamızdır. Üretim platformlarımızın, rafinerilerimizin, gemilerimiz ve şirket ofislerimizin, rüzgar santrallerimiz, araştırma tesislerimiz ve perakende servis istasyonlarımızın görünen ismidir.


'bp' petrolünün ilk olarak 1920'lerde İngiltere'de satışa sunulduğundan bu yana gitgide büyüyerek dünya çapında tanınır hale gelmiştir. Bugün bp güven, saygı, mükemmellik, cesaret ve tek vücut olma değerlerine büyük önem vermektedir. Yaptığımız her şey bu değerlere uymak zorundadır.


bp'yi ve hizmetlerini oluşturan tüm enerji biçimleri arasında, belki de en hayati olanı, çalışanlarımızın, operasyonlara kattığı enerjidir. Markamızı güçlü kılan şey de budur.

Markamız neden önemlidir?

Markamız yaptığımız her şeyin temelini oluşturmaktadır. Örneğin, bu, Arama ve Sondaj çalışmalarımızda, yaklaşımımızın bir işaretidir. Yeni gelişmeleri elde etmemize olanak sağlayan değerleri sunarken ortaklarımızla ve hükümetlerle kurduğumuz ilişki türlerini de belirler. Müşterilerimize yönelik işlerimizde marka, ürün, hizmet ve ilişkilerimiz hakkında müşterilerimizi bilgilendiren bir rehberdir.

Helios - logomuz

2000 yılında kullanılmaya başlanan logomuz, geleneklerden belirgin bir uzaklaşma olarak tasarlanmıştır. Halihazırda diğer herhangi bir enerji kimliğinden daha farklıdır ve birden fazla şeyi sembolize eder - ve özellikle de güneş gibi, en büyük enerji kaynağımızı oluşturur. Yunan güneş Tanrısından adını alan Helios'un renkleri ısı, ışık ve doğayı temsil eder. Aynı zamanda, içi içe geçmiş şekillerden oluşan bir desen şeklindedir: tek vücut olarak çalışan pek çok farklı bileşenlerden oluşan tek bir kuruluş olan bp gibi.

 

Diğer markalarımız nelerdir?

Uluslararası bir yağ markası

Otomobil ve motosikletlerde kullanılan Castrol yağları, yüksek performansları ve kaliteleri nedeniyle üreticiler, sürücüler ve biniciler tarafından tercih edilmektedir. Castrol ayrıca karada, denizde ve havada yapılan diğer birçok uygulama için de yağ üretmektedir.


2002 yılında Castrol'ü satın aldık ve markanın uzmanlığa, yeniliğe ve işbirliğine olan bağlılığını devam ettirdik. Bugün, Castrol ürünleri 150'den fazla ülkede satılmakta olup Castrol, VW, Audi, BMW, Komatsu ve diğer birçok işletme tarafından tercih edilen yağ ortağıdır.


Castrol demek, yüksek performans demektir. Castrol'un sponsor olduğu motor sporları takımları ve sürücüleri, karada elde edilen hız rekorunu 20'den fazla kere kırmıştır. Bu ortaklıklar, şimdiye kadar geliştirilen en gelişmiş motor yağları ve sıvıları için sağlam bir zemin oluşturmaktadır.

Wild Bean Cafe

Dört kıtada yolculara yönelik bir marka
 

Wild Bean Cafe, İngiltere ile Avrupa, Avustralya, Güney Afrika, Çin ve Rusya'daki sürücülere güvenilir yiyecek ve kaliteli kahve sunmaktadır.


Wild Bean Cafe, birçoğu bp Connect akaryakıt istasyonlarıyla bağlantılı olarak, yeni şubeleri sürekli olarak açılmaya devam eden seyyar bir markadır. Markanın sundukları da değişmektedir - şimdilerde taze/yeni pişmiş ürünler ve baristalarca (kahve ustalarınca) hazırlanan hazır kahveler sunulmaktadır.

Aral

Almanya'nın önde gelen akaryakıt perakende markası.
 

Her gün 2,5 milyondan fazla müşteri, Aral marka yakıt ve yağ almak, araçlarını yıkamak veya araçlarıyla seyahat ederken kaliteli yiyecek ve içecek satın almak için bir Aral servis istasyonunu ziyaret etmektedir. Aral, Almanya'nın önde gelen akaryakıt pazarlama markası ve ülkenin en büyük üçüncü fast-food perakendecisidir.
 
Aral markası denince akla, yaklaşık 100 yıldır yüksek kaliteli otomotiv yakıtı gelmektedir. Bugün, servis istasyonları ve perakende satış noktaları, "Alles super" yani ("Her şey süper") anlamına gelen Aral sloganıyla uyumlu şık bir görünüme sahiptir.  


Aral, Almanya'da bir süper marka olarak seçilmiş ve sürekli olarak Almanya'nın en güvenilir yakıtı olarak çok sayıda ödül kazanmıştır.

ampm

Amerika'nın batı kıyısında klasik bir marka
 

Güney Kaliforniya'dan Kuzey Oregon'a kadar Amerika'nın pasifik sahilindeki beş eyalette ampm, otomobil sürücüleri için güzergahları üzerinde tercih edilen alışveriş ve dinlenme noktasıdır. Pek çoğu bp akaryakıt istasyonlarına bağlı yaklaşık 950 satış mağazasına sahip marka, yiyecek ve içeceklerinin kalitesi ile tanınıyor.


Ampm, 1978 yılında açılan ilk mağazasından bu yana hızla büyümüş ve kaliteye olan bağlılığını koruyarak açık yollarda en iyi ürünleri müşterilerine sunmuştur.

Amoco

1912'den beri A.B.D.'li sürücülerin yakıt ihtiyaçlarını karşılar.
 

İlk Amoco servis istasyonun Minneapolis, Minnesota’da açılmasından yaklaşık yüzyıl sonra Ekim 2017’de, köklü Amoco markamızı Amerikan akaryakıt perakende sektöründe yeniden hayata geçirdik.


Resmi olarak, Standard Oil of Indiana olarak bilinen Amoco, 1912'ye kadar, ülke sınırlarını aşan operasyonları sayesinde Kuzey Amerika'daki en büyük doğal gaz üreticisi konumuna ulaşmıştır. 20 ülkede arama ve sondaj, 14 ülkede üretim yapar hale gelmiştir. Amoco, yılda 13 milyon ton kimyasal üreterek dünyanın en büyük PTA üreticisi olmuştur.


Bununla birlikte, Amoco ve bp 1998 yılında birleşerek dünya çapındaki faaliyetlerini tek bir çatı altında birleştirmiştir. Bir gecede, ortaya çıkan bp Amoco isimli yeni şirket, A.B.D.'deki en büyük petrol ve doğal gaz üreticisi olmuştur. 2001 yılında, bp Amoco markasını "bp" olarak değiştirmiştir.


Amoco'nun bp yanında yeni bir perakende markası olarak 2017 yılında yeniden hayata geçirilmesi, potansiyel ilave büyüme fırsatları sunan A.B.D. şehirlerinde gerçekleşmektedir.

Şirketimiz 1989 yılında Ünalan Mahallesi Atatürk Bulvarı no:108 Uşak adresinde MOBIL akaryakıt istasyonu olarak UŞAK'IN ilk istasyonlarından biridir.

  • 0 (276) 227 66 20 - 215 79 40

  • 0 (276) 223 30 39

  • iletisim@eslerzadeler.com

  • Ünalan Mah. Atatürk Bulvarı No: 108 Uşak/Türkiye

  • .
    .
    .