WhatsApp

Madeni yağ

Madeni yağ

08 Ocak 2023, 11:45
Madeni yağ

Madeni yağ üretim dağıtım ve pazarlama

bp'nin madeni yağ alanındaki teknolojiye dayalı yenilikçi yaklaşımı Castrol, 100 yılı aşkın süredir karada, havada, denizde ve hatta uzayda yakalanan teknolojik başarıların merkezinde yer alan yağlar üretmektedir.

5 kıtada ve 140 ülkede yer alan Castrol’ün İstanbul’daki merkez ofisi, Castrol dünyasında 11 ülkeyi yöneten uluslararası bir operasyonel üs olarak çalışıyor. Castrol EDGE, Castrol MAGNATEC, Castrol VECTON, Castrol CRB Turbomax ve Castrol POWER1 markalarımız ile otomobil, ticari araç ve motosikletler için ürettiği yağlara ek olarak endüstri, deniz, hava ve enerji sektörlerine de madeni yağ üretiyoruz.

Dünyanın önde gelen araç üreticileri ile ortak mühendislik çalışmaları yürüterek lider araç markalarının orijinal dolum yağı olan Castrol’ün, Avrupa ve Afrika’daki 8 üretim tesisinden biri Gemlik’te yer alıyor ve burada üretilen madeni yağlar 20 ülkeye ihraç ediliyor.

 

SIVI MÜHENDİSLİĞİ, HER YAĞ DEĞİŞİMİNİ DOĞRU ŞEKİLDE YAPMANIZI SAĞLAR

Yağ değişim zamanı geldiğinde, hangi motor yağını kullanacağınızı bilmek önemlidir. Bu sorunun cevabı her gün daha karmaşık bir hal almaktadır. En son model motorlar sürekli olarak daha küçük ve daha güçlü olarak üretilmekte ve üreticiler daha yüksek motor basınçları ile başa çıkmak ve yakıt verimliliği hedeflerine ulaşmak için karmaşık tam sentetik yağlar önermektedir.

 

İster büyük, yüksek performanslı araçlar, ister Avrupa’dan ithal bir araç kullanıyor olun üreticiniz belirli bir tam sentetik motor yağı kullanmanızı tavsiye edebilir. Alternatif olarak, daha eski yerli bir araç kullanmaktaysanız üretici geleneksel bir yağ önerebilir. Bu en ekonomik seçenek olsa da, tam sentetik bir yağın motorunuza daha iyi bakacağı bir gerçektir. Her yağ değişiminde hangi motor yağını kullanacağınızı bilmek önemlidir.

 

Kullanım kılavuzunuz, yağ için üreticinin belirttiği endüstri spesifikasyonu, tür ve sınıf hakkında bilgi verecektir; ayrıca, Yağ Seçme aracımız sayesinde seçeneklerinizin tamamını görmeyi ve doğru seçimi yapmayı kolay hale getirdik. Şimdi deneyin.

 
 

VİSKOZİTE NE ANLAMA GELİR?

Viskozite, herhangi bir sıvıda kalınlığın ve ‘akış kolaylığının’ bir ölçüsüdür. Örneğin su serbest şekilde akan ince bir sıvı olduğu için onun düşük viskoziteye sahip olduğunu söyleriz. Bal ise nispeten daha kalındır ve daha yavaş akar. Bu nedenle balı yüksek viskoziteli olarak açıklarız. Balın biraz ısıtıldığında daha kolay aktığını - ve böylece daha düşük viskoziteli olduğunu - da söylemek gerek. Motor yağı da buna benzer bir davranış gösterir; tamircilerin, kullanılmış motor yağını değiştirmek üzere akıtmadan önce genellikle motoru bir veya iki dakika çalıştırmasının nedeni budur.

 
What is Viscosity?
 

HANGİ TÜR MOTOR YAĞI TERCİH EDİLMELİ

 
Engine Oil Types

Piyasada pek çok motor yağı var, aracınız için doğru yağ hangisidir? Üç temel yağ türü bulunur: mineral, yarı sentetik ve tam sentetik. Mineral yağlar, bu üçü arasında en az rafine olanıdır; bu da, daha düşük fiyatlı olmalarına rağmen diğer seçeneklere kıyasla daha az koruma, performans ve verimlilik sağlayacakları anlamına gelir. Yarı sentetik motor yağları ek performans kazandırmak için mineral yağ ile sentetik yağın bir karışımından oluşur fakat yine de tam sentetik motor yağlarına göre daha düşük fiyatlıdır. Tam sentetik yağlar son derece rafine olmaları nedeniyle en pahalı motor yağlarıdır ama mutlak olarak her araç için en iyi korumayı ve verimlilik düzeyini sunarlar.

 
 

CASTROL MARKALARI

 

CASTROL EDGE 

 

 

CASTROL MAGNATEC 

 

 

CASTROL GTX 

 

 
 

TAM SENTETİK MOTOR YAĞLARI

 

CASTROL EDGE 

Modern motorlar eskisinden çok daha küçüktür fakat eski motorların iç basıncının iki katından yüksek bir basınç ile çalışır. Castrol® EDGE® en güçlü motor yağımız olup tam sentetiktir ve günümüz motorlarının taleplerini daima karşılayabilecek güce sahip olmasını sağlamak için Sıvı Titanyum Teknolojisi ile sıvı mühendisliği ile üretilmiştir.

 

CASTROL MAGNATEC 

Motordaki aşınmanın %75’e kadarı motorunuzun çalışmasından sonraki ilk 20 dakika içinde meydana gelir. Castrol MAGNATEC’in, motoru çalıştırdığınız andan itibaren motordaki aşınmayı önemli ölçüde azaltmak için motor parçalarına yapışarak koruyucu bir katman oluşturan akıllı moleküllerle sıvı mühendisliği ile üretilmiş olmasının nedeni budur.

 
 

SENTETİK KARIŞIM YAĞ

 

CASTROL GTX 

Motorunuzda çamur, vernik ve karbon birikebilir ve motorun ömrünü, güç çıkışını ve yakıt ekonomisini azaltır. Castrol GTX, eski çamur birikintilerini temizleyen ve yeni çamur oluşumunu önleyen çift etkili formüle sahiptir. Zorlu endüstri standartlarının talep ettiğinden %45 daha iyi çamur koruması sağlar.

 
 

GELENEKSEL MOTOR YAĞI

 
 

CASTROL GTX 

Çamur, motordaki yağ kanallarında birikip kanalları tıkayarak gücü ve motorun ömrünü azaltabilir. Castrol® GTX® 1968 yılından beri motor ömrünü uzatmaya yardımcı olan premium geleneksel bir bir motor yağıdır.Bunun nedeni ,eski çamur birikintilerini temizleyen ve yeni çamur oluşumunu önleyen çift etkili formule sahip olmasıdır.

Şirketimiz 1989 yılında Ünalan Mahallesi Atatürk Bulvarı no:108 Uşak adresinde MOBIL akaryakıt istasyonu olarak UŞAK'IN ilk istasyonlarından biridir.

  • 0 (276) 227 66 20 - 215 79 40

  • 0 (276) 223 30 39

  • iletisim@eslerzadeler.com

  • Ünalan Mah. Atatürk Bulvarı No: 108 Uşak/Türkiye

  • .
    .
    .